WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

Aktualności

19 października doszło do wyjątkowego wydarzenia. Odwiedziliśmy Dom Dziecka nr 3 im. "Dziecka Warszawy", gdzie przeprowadziliśmy treningi pokazowe, konkursy z nagrodami oraz odbył się towarzyski mecz z uzdolnionymi wychowankami placówki.

Pomagać, wspierać, motywować i rozwijać piłkarskie umiejętności - taki był główny cel zajęć przy ulicy Dalibora 1 w Warszawie. Plan został zrealizowany w stu procentach! Najpierw profesjonalna rozgrzewka, indywidualne ćwiczenia koordynacyjne oraz z piłkami w parach, a potem trening specjalistyczny z podziałem na pozycje. Już na tym etapie dało się zauważyć, że młodzi gospodarze mają wielki charakter do piłki nożnej. - Sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jak tylko jest okazja, to grają w piłkę. Uwielbiają to! - powiedział Bartek Bakuła, opiekun grupy.

Całość zajęć koordynowali Jan Stolarski (zawodnik Naprzodu Brwinów), Jurij Martynowicz (zawodnik Olimpii Warszawa) oraz opiekujący się bramkarzami Łukasz Świdnicki (zawodnik Olimpii Warszawa). Szeroka wiedza to jedno, ale dar do przekazywania jej młodszym zasługuje na duże uznanie. Nic dziwnego, że ich autorski projekt szkoleniowy "Twój Piłkarski Trening - Walcz o Marzenia!" (www.facebook.com/twojpilkarskitrening) rozwija się dynamicznie i zyskuje duże grono fanów. Można się tylko cieszyć, że skorzystali na tym kochający piłkę nożną wychowankowie Domu Dziecka. Dla nich marzenia są najważniejsze!

Kolejnym punktem programu był mecz towarzyski. Walka o każdą piłkę, zaangażowanie i chęć zwycięstwa była po obu stronach, ale to piłkarze Akademii kilka razy zostali zaskoczeni. Miejscowi chłopcy przy odrobinie szczęścia mogli cieszyć się nawet z wygranej!

Nikt o wyniku nie będzie jednak pamiętał, bo futbol ma też drugie oblicze. Dużo piękniejsze. Pasja, poświęcenie, koleżeństwo… To dlatego uśmiechy na twarzach młodych piłkarzy, zadowolonych ze wspólnej gry i wymiany doświadczeń, są najlepszym prezentem dla organizatorów. Dla uczestników natomiast taki mecz to z pewnością wyjątkowe, wielowymiarowe i bezcenne doświadczenie. Tym bardziej, że cieszyło się sporym zainteresowaniem, bo wszystkiemu przyglądali się i kibicowali licznie zgromadzeni rodzice, wychowawcy oraz koledzy.

Finałowa część spotkania odbyła się w sali budynku, gdzie przeprowadzone zostały piłkarskie konkursy sprawnościowe, a wszystkim dzieciom rozdano nagrody ufundowane przez partnera WAPN, firmę CMYK (www.cmyk.pl).

Obecni piłkarze WAPN:
Jeremi Adamowicz, Bartłomiej Doszla (bramkarz), Kosma Karwowski, Maciej Klukowski, Mateusz Majorowski, Sebastian Małecki, Antoni Matczuk, Bartosz Żółciński, Maciej Ciupak, Jakub Frydrych, Filip Filipiak, Jakub Bosak, Piotr Cieślak.

Dodatkowo dopingować swoich kolegów przybyli: Franciszek Kuchta, Jan Bernat, Grzegorz Bernat i Wiktor Karasiński.

Serdecznie dziękujemy za pomoc przybyłym rodzicom: Panu Cieślakowi, Panu Adamowiczowi, Państwu Doszla, Panu Karwowskiemu, Państwu Klukowskim, Panu Majorowskiemu, Panu Małeckiemu, Państwu Matczukom, Panu Żółcińskiemu, Panu Ciupakowi, Pani Frydrych, Państwu Filipiakom, Państwu Bosak, Pani Kuchta, Panu Bernat oraz Panu Karasińskiemu.