WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

Trenerzy

GRZEGORZ ADAM SIEDLECKI - prezes

Trener UEFA „A”, prezes zarządu, założyciel WAPN, szkoleniowiec, ekonomista, pedagog.

Prowadził drużyny młodzieżowe min. LKS „Naprzód” Zielonki, UKS 80 jeden - Szkółka Piłkarska Rudolfa Kapery, Akademia Piłkarska Dariusza Kubickiego, RKS Marymont (juniorzy), MKP „Pogoń” Siedlce (seniorzy) - awans do II ligi.

Obecnie szkoli drużyny młodzieżowe w Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej.

ANDRZEJ JASIŃSKI - koordynator, trener roczników 2004, 2005, 2008, 2009, 2010

Obywatel Polski i Kanady, absolwent Wydziału Prawa w Poznaniu.

Wychowanek CWKS Legia Warszawa, grający na pozycji obrońcy. Po zakończeniu gry, dyplomowany trener piłki nożnej.
W trakcie czynnej gry w piłkę nożną w Polsce występował w klubach Legia Warszawa, Polonez Warszawa, Sarmata Warszawa oraz Polonia Warszawa. W drugiej połowie lat 80-tych wyjechał do Kanady, gdzie występował w NASL w zespołach Toronto Falcons SC, Toronto Italia SC, Toronto First Portuges SC i Hamilton Polonia SC.

W wyniku nabytej kontuzji i po zakończeniu gry, postanowił zostać przy piłce nożnej. Rozpoczął pracę trenerską, po uprzednim zdobyciu odpowiednich kwalifikacji trenerskich. Prowadził zespoły North York Hearts SC, Hamilton Thunder SC, Oakville SC, Brampton SC, Toronto Lynx SC oraz Juniorską reprezentację Prowincji Ontario. Ponadto był założycielem akademii piłkarskiej USC Academy jak również Toronto Premier Soccer Academy. Pracę trenerską kontynuował w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie współpracował z trenerami amerykańskimi i holenderskimi, Wiel Coerver, Joep Haan oraz Jan Janssen. Pracował dla Premier Soccer Academy w Nowym Jorku oraz SoccerPlus Academy. Pracując w grupie Coerver’a zdobył, po uprzednim złożeniu egzaminów uprawnienia do prowadzenia zajęć metodą Coerver Coaching Method. Kontynuował edukację na stażach w Holandii, MVV Maastricht, Fortuna Sittard, Roda JC Kerkrade, FC Feyenoord oraz SC Heerenveen.

Po powrocie do Polski w 2008 roku, rozpoczął pracę w GKS Górnik Łęczna jako dyrektor skautingu współpracując z trenerami Krzysztof Chrobak i Edward Klejndinst przy I zespole seniorów. W Górniku Łęczna zbudował także zalążki akademii piłkarskiej dla dzieci. Od 2009 roku rozpoczął pracę w PZPN przy programie UEFA Grassroots. W 2010 roku ponownie wrócił do GKS Górnik Łęczna jako II trener zespołu seniorów, asystując Mirosławowi Jabłońskiemu. Od sezonu 2011/2012 wraz z trenerem Piotrem Rzepką prowadził I zespół seniorów. Pracę w GKS Bogdanka zakończył w czerwcu 2013 roku. Obecnie swoje bogate doświadczenie wykorzystuje w pracy w akademiach piłkarskich.

Posiada dyplomy: UEFA A, Advanced National Diploma USFF, Canadian National Diploma, Coerver Diploma.

MATEUSZ KUTRA - trener roczników 2006, 2007

ADAM SAWICKI - trener roczników 2011, 2012