WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

9 grudnia 2012 roku w hali sportowej na warszawskich Bielanach przy Zespole Szkół Nr 51 im. Ignacego Domeyki, gdzie mieści się również Centrum Kultury Fizycznej, odbył się I Turniej Sun Cup pod hasłem "Bielany Dzieciom". Udział wzięło w nim osiem drużyn do lat 14 (po dwa zespoły z Akademii Mistrzów Cracovia i Polonii Warszawa oraz Broń Radom, Olimpia Warszawa, Orły Zielonka, WAPN 99) i gościnnie dwie do lat 15 (dwa zespoły WAPN 98).

W finale zagrały Polonia II i Cracovia I. Turniej wygrał zespół z Warszawy. Pokonał gości z Krakowa 4:0.

Impreza dofinansowana została przez Miasto St. Warszawa - dzielnica Bielany, a partnerem tytularnym była firma Sun Taxi. Najlepszych młodych piłkarzy nagrodzono pucharami i medalami. Część nagród ufundowały Orange i BRAVOsport. Gościem honorowym imprezy był Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pan Rafał Miastowski.

Nagrody główne wręczali: za III miejsce Prezes Sun Taxi Pan Rafał Tomczyk, za II miejsce Kierownik Referatu Sportu Pani Elżbieta Iglewska-Romanowska oraz za I miejsce Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Pan Marek Lipiński.

Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna Olimpii Warszawa, a puchar dla najlepszych strzelców trafił do zespołu Polonii II - 17 goli.

Odbył się także mecz pokazowy - Trenerzy WAPN vs Trenerzy Reszty Świata (1:2). Oba gole dla zwycięskiego zespołu strzelił Marcin Kępa, Trener Koordynator Akademii Mistrzów Cracovia.

Emocji i dobrej zabawy podczas turnieju nie brakowało. Zebrani kibice, opiekunowie i rodzice dopingowali swoje ulubione zespoły. Trenerzy wszystkich uczestników Sun Cup 2012 zgodnie stwierdzili, że "już nie mogą doczekać się kolejnej edycji". Dziękujemy za udział i... do zobaczenia!