WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

"Warszawska Akademia Piłki Nożnej" i "Akademia Mistrzów Cracovia" podpisały umowę o współpracy szkoleniowej. To przełomowe wydarzenie! Piłkarska Warszawa i piłkarski Kraków są razem. Tak bliskiej wymiany doświadczeń i wzajemnej pomocy w szkoleniu młodzieży pomiędzy tymi miastami jeszcze nie było. W całej historii polskiego futbolu!

Dokument łączy obie akademie i jej wspólne cele. Ma być podstawą współpracy sportowej i szkoleniowej. Służyć będzie nie tylko przełamaniu zawiści lokalnych wśród młodych ludzi, ale przede wszystkim umożliwi przekazywanie najzdolniejszych do dalszego szkolenia pod kątem najwyższego poziomu sportowego.

WAPN i Akademia Mistrzów Cracovia opracowały wspólny program. Jest on bazą do regularnej wymiany doświadczeń w procesie szkolenia i kontroli postępów adeptów.

Wspólne turnieje i tzw. gry szkolne - to wyjątkowa okazja dla trenujących dzieci i młodzieży na cykliczną rywalizację sportową i szybszy rozwój. Staże trenerskie, wspólne szkolenia, sprawdziany i testy - to najlepszy z możliwych materiał do pracy dla sztabów szkoleniowych. Wspólne założenia wychowawcze - to także bodziec dla rodziców i wychowawców szkolnych.

To wyjątkowa chwila dla obu stron. Warszawa i Kraków będą sobie pomagać. A kiedy przyjdą tego efekty? Będzie taki moment, że przed telewizyjnymi kamerami usłyszymy: "Swój debiut w reprezentacji Polski dedykuję Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej i Akademii Mistrzów Cracovia. Otworzyli mi oczy na nową jakość w futbolu". Trzeba wierzyć w marzenia!