WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

Aktualności

- To doskonałe i wyszukane miejsce do przygotowań oraz doskonalenia umiejętności - podkreśla Grzegorz A. Siedlecki. Co czeka piłkarzy WAPN od 26 stycznia do 2 lutego?

W pierwszym tygodniu ferii mazowieckich zawodnicy Warszawskiej APN będą przygotowywać się do sezonu na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. - Będziemy mieli dostęp do pełnowymiarowego, odśnieżonego boiska, które cechuje wysoka generacja sztucznej trawy. Poza tym na miejscu są do naszej dyspozycji hale sportowe, sale sportów walki, pływalnie i siłownia. To gwarantuje nam przygotowanie motoryczne na najwyższym poziomie. Olimpijskim! - zaznacza prezes WAPN. Zakopiański Centralny Ośrodek Sportu od wielu lat wybierają na miejsce przygotowań czołowi sportowcy w kraju. - Podczas naszego pobytu w hotelu będą z nami reprezentanci Polski w boksie oraz kadra polskich wioślarzy - wskazuje Grzegorz A. Siedlecki. - Wszystkiego, czego potrzebujemy, będzie pod dostatkiem. Kuchnia również jest przygotowana pod kątem diety dla sportowców - dodaje.

Jaki plan będą realizować piłkarze WAPN z roczników 2004-2008? - Podczas pobytu będziemy kondycyjnie wzmacniać organizmy zawodników. Każda grupa wiekowa będzie miała obciążenia dostosowane do swojego etapu. Doskonalić będziemy się również techniczno-taktycznie - opisuje prezes i trener.

Obozy letni i zimowy to nierozłączne elementy szkolenia piłkarskiego. Jak wielkie mają znaczenie, przekonują się wszyscy, gdy ruszają rozgrywki ligowe. - Obóz zimowy jest podstawą podbudowy fizycznej zawodnika. To także czas dla trenerów, którzy mogą kształtować rozwój osobowościowy piłkarza, wzmacniać jego psychikę, podbudowywać morale - mówi. - Mamy wiele okazji do rozmów z zawodnikami, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Na obozach edukujemy się teoretycznie i rozwijamy taktycznie. Teorię przenosimy później na boiska - argumentuje Grzegorz A. Siedlecki.

Szkoleniowcy mają też możliwość zapoznania się z ocenami szkolnymi chłopców, a rada obozu wyróżnia tych zawodników, którzy łączą dobry poziom nauki w szkole z systematyką treningów w ciągu roku. W filozofii Warszawskiej APN ma to szczególne znaczenie, a postawa sportowa jest równie ważna, jak życiowa.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, podobnie jak podczas wszystkich poprzednich obozów piłki nożnej, nie zabraknie okazji do specjalistycznych warsztatów. - Na miejscu są sale multimedialne, gdzie obejrzymy wyselekcjonowane materiały filmowe - zapowiada prezes WAPN.

- W Zakopanem planujemy również zagrać towarzysko z lokalnymi drużynami, a także przeprowadzimy sprawdziany techniki piłki nożnej i testy sprawnościowe, które cyklicznie organizujemy na obozach. W ten sposób regularnie monitorujemy postępy naszych piłkarzy - tłumaczy Grzegorz A. Siedlecki. - Podbudowa tlenowa również ma duże znaczenie. Wyruszymy zatem i w góry - dodaje.

- Korzystając z wieloletniego doświadczenia wybraliśmy bazę, która zapewnia nam komfort szkolenia i regeneracji. Wykorzystamy ten czas konstruktywnie! - zapewnia prezes Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej.

Zakopane 2019 - Lista rzeczy
Zakopane 2019 - Ramowy program